جهاد معلمان بردخون در سایه کرونا/ اینجا فاصله معنایی ندارد

جهاد معلمان بردخون در سایه کرونا/ اینجا فاصله معنایی ندارد

فرهنگیان منطقه بردخون از ابتدای بروز خبر کرونا و تعطیلی مدارس، حرکت و تلاش خود را آغاز کردند و با جدیت برای حمایت و کمک به دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند.

جهاد معلمان بردخون در سایه کرونا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیّر، در روزهایی که مهر تعطیلی بر فعالیت مدارس و تحصیل دانش آموزان زده شده، عده‌ای بی‌صبرانه به انتظار جنب و جوش دوباره دانش‌آموزان در مدارس نشسته‌اند و از هر راهی برای تداوم آموزش بهره می‌برند.

بی شک شیوع بیماری کرونا در کشور و گسترش آن در برخی شهرها و مناطق موجب ترس و وحشت بین مردم شد اما با مدیریت این بحران ناخواسته، به مرور شاهد ایجاد آرامش در جامعه و کار و تلاش خواهیم بود.

دانش‌آموزان که گروه گسترده‌ای از جامعه را تشکیل می‌دهند از گروه‌های در معرض خطر هستند که مسؤولان و متولیان امر با تعطیل‌کردن مدارس تلاش کرده‌اند تا آنان از خطرات در امان بمانند و روزهای سخت سپری شود.

اما دغدغه بیشتر دلسوزان، درس، مشق و تحصیل بچه‌ها است و هرکس می‌کوشد به گونه‌ای آن را مدیریت کند تا دانش‌آموزان از قافله عقب نیفتند و با گذر از روزهای سخت به لحظه‌های خوش باهم بودن برسند.

با این وضعیت اما فرهنگیان منطقه بردخون از ابتدای بروز این بحران و تعطیلی مدارس، حرکت و تلاش خود را آغاز کردند و با جدیت برای حمایت و کمک به دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند.

عده‌ای از معلمان با ساخت کلیپ‌های آموزشی و تماس مجازی و تلفنی با آنان می‌کوشند عقب‌ماندگی دانش‌آموزان را جبران کنند و آنان را با پیشرفت‌های تحصیلی هماهنگ و همراه می‌کنند.

برخی از فرهنگیان و معلمان نیز با پیگیری‌های مستمر و روزانه وضعیت پیشرفت و عقب ماندگی دانش آموزان را در زمینه دروس گذشته و تدریس درس های آینده می‌سنجند و مصمم هستند مسیر تعلیم و تربیت را بپیمایند تا قافله دانش به منزل برسد.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون گفت: پس از تعطیلی مدارس، با حضور عوامل ستادی در مدارس و توصیه به مدیران، بر ادامه روند طبیعی آموزش اصرار داشته‌ایم و بر این باوریم که آموزش هیچگاه تعطیلی ندارد.

ظهیر محمودی افزود: بازدید روزانه و مستمر معاونان و کارشناسان اداری از مدارس و نظارت بر بهداشت و ضدعفونی کردن مدارس از روزهای ابتدایی تعطیلات آغاز شده و تاکنون همه مدارس منطقه شستشو و گندزدایی شده است.

وی اضافه کرد: این روزها مدیران و فرهنگیان همراه با همه اقشار مانند دوران دفاع مقدس در صحنه حاضر شده‌اند و به پاکسازی و نظافت مدارس و کلاس‌های درس اقدام کرده‌اند و منتظر حضور دوباره دانش‌آموزان هستند.

محمودی ادامه داد: در زمینه ضدعفونی کردن مدارس از مشارکت و همراهی شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداری، دهیاری‌ها، تعاونی صیادان، بسیج دریایی، انجمن‌های اولیا و مربیان، ادارات و اولیای دانش‌آموزان استفاده کرده‌ایم که همه اقشار دلسوزانه در کنار آموزش و پرورش بوده‌اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه بردخون ابراز داشت: با یاری خدا تلاش می‌کنیم سختی‌ها با صبر و فعالیت مستمر به شیرینی مضاعف تبدیل شود و روزهای ترس و نگرانی نیز بگذرد تا باز شور و نشاط و فعالیت دانش آموزان را در کلاس‌های درس به نظاره بنشینیم.