جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید

جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشست خبری با اصحاب رسانه از جذب ۴۵ هزار دانشجو معلم در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: دانشجو معلمانی که از طریق ماده ۲۸ جذب آموزش ‌و پرورش می‌شوند باید دوره آموزشی یک‌ساله را بگذرانند.

معلم
معلم

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش، حسین خنیفر در نشست خبری با موضوع جذب و پذیرش دانشجو معلمان در سال تحصیلی جدید در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهارکرد: خبرنگاران در ارتقای سطح بهره‌وری دستگاه‌ها موثر هستند.

۷۱هزار دانشجو معلم در حال تحصیل در دانشگاه فرهنگیان

وی با اشاره به وجود ۹۸پردیس دانشگاه در سطح کشور افزود: در این شرایط سخت اقتصادی اگر بتوانیم به‌خوبی مدیریت کنیم هنر است اما اگر منتظر فراهم شدن شرایط مطلوب باشیم مدیریت خوبی نداشته‌ایم.

خنیفر آمار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان را ۷۱هزار نفر اعلام و تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۴۵هزار دانشجو معلم جذب می‌شوند از این تعداد ۲۵هزار نفر به‌صورت پیوسته و ۲۰هزار نفر هم به شکل ناپیوسته در این دانشگاه پذیرش می‌شوند.

تجهیز چهل آزمایشگاه در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان

وی از تجهیز۴۰ آزمایشگاه در پردیس‌های مختلف خبرداد و اظهارکرد: تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه فرهنگیان باهدف کیفیت ‌بخشی در دستور کار قرارگرفته است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲هزار و ۱۲۰نفر از داوطلبان کنکور با رتبه زیر صد، دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کردند لذا این موضوع حائز اهمیت است زیرا افراد باانگیزه و عشق وارد عرصه تعلیم و تربیت شدند.

جذب ۲۰۸۰ عضو هیئت‌علمی تا سال ۱۴۰۰

وی برجذب نیروهای جوان و نخبه در هیئت‌علمی دانشگاه فرهنگیان تاکید و اضافه کرد: در حال حاضر ۸۰۰نفر عضو هیئت‌علمی دانشگاه فرهنگیان هستند و حدود ۱۰هزار نفر نیز به‌صورت غیرموظف عضو هیئت‌علمی و مشغول خدمت در این دانشگاه هستند، البته تا سال۱۴۰۰نیازمند جذب ۲۰۸۰نفر هیئت‌علمی در دانشگاه فرهنگیان داریم که تاکنون مجوز به‌کارگیری یک‌صد عضو هیئت‌علمی قطعی شده و پیگیری برای صدور یک‌صد مجوز دیگر ادامه دارد.

خنیفر دانشگاه فرهنگیان را مولودی هشت‌سالهدانست و افزود: این دانشگاه از جهتی ۲۰۸ساله است زیرا نظام تعلیم و تربیت در ایران از سال ۱۱۹۰هجری خورشیدی تاسیس‌شده است.

ورود ۲۰ هزار معلم فارغ‌التحصیل به مدارس در مهر امسال

وی اذعان کرد: در مهر امسال ۲۰هزار دانشجو معلم از دانشگاه فرهنگیان فارغ‌التحصیل می‌شوند و راهی مدارس می‌شوند و در سال بعد نیز ۳۷هزار دانشجو معلم فارغ‌التحصیل و جذب مدارس خواهند شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: کف نیاز آموزش‌ و پرورش ۷۸هزار معلم است لذا در کنار رعایت کیفیت سعی می‌کنیم این میزان نیروی انسانی را تا سال۱۴۰۰تربیت و به آموزش ‌و پرورش تحویل خواهیم داد.

وی افزود: داوطلبان باید با شناخت کامل وارد دانشگاه فرهنگیان شوند و الزاماً در پایان دوره تحصیلی در آزمون اصلح شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند البته مردودی در آزمون اصلح مانع استخدام و ادامه کار فارغ‌التحصیلان نخواهد شد و سال بعد مجدداً باید در آزمون اصلح شرکت کنند.

خنیفر ادامه داد: معلمانی که از طریق ماده ۲۸جذب آموزش ‌و پرورش می‌شوند بر اساس قانون باید دوره آموزشی یک‌ساله را الزاماً بگذرانند سپس وارد مدارس شوند البته در مناطق محروم دانشجو معلمان می‌توانند در کنار تحصیل در پایان هفته به تدریس در مدارس نیز بپردازند.

این خبر تکمیل می شود.