بهره‌گیری از فضای مجازی برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش در کیش

بهره‌گیری از فضای مجازی برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش در کیش

در ادامه تصمیم تعطیلی مدارس، دومین جلسه شورای آموزش مجازی اموزش و پرورش تشکیل و مقرر شد با تولید محتوا و آموزش مجازی دروس، این خلا جبران شود

بهره‌گیری از فضای مجازی برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش در کیش

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازکیش، رضا اردلان، مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد کیش رویکرد و استراتژیک آموزش و پرورش کیش را در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، تولید محتوا و  آموزش مجازی بر شمرد و اظهار داشت: از بردهای هوشمند موجود در استودیو آموزش و پرورش کیش برای تولید محتوا و توسعه آموزشی استفاده خواهیم کرد.

اردلان افزود: پس از انتخاب مدرسین فضای آموزشی، تولید محتوا آغاز خواهد شد و این رویکرد آموزشی از پایه اول تا دوازدهم، شامل تمام رشته‌های تحصیلی است.

وی درخصوص راه‌اندازی سامانه ارائه بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزان پایه اول تا دوازدهم مدارس کیش، اظهار داشت: تولید محتوای درسی روزانه در سامانه مورد نظر برای دسترسی دانش‌آموزان بارگذاری خواهد شد.

در ادامه این جلسه، جواد قوامی‌نژاد رئیس اداره آموزش و پرورش کیش در خصوص برگزاری کلاس‌های درسی در بستر فضای مجازی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ضمن اینکه ارتباط مدارس، اداره، دانش‌آموزان و والدین حفظ خواهد شد یک نوع جهشی در زمینه آموزشی برای آموزش و پرورش کیش نیز خواهد بود.

وی افزود: محقق شدن این مهم در بستر اینترنت و نقش اطلاع‌رسانی صدا و سیمای کیش باعث اعتمادسازی و رشد آموزشی در جزیره کیش می‌شود.

گفتنی است؛ زمان‌بندی آموزش مجازی، مدیریت حجم عمده‌ای از تولید محتوا، تولید ویدیوهای آموزشی، برگزاری کلاس‌های آنلاین، استفاده از مدرسین دروس تخصصی ساکن در جزیره کیش، انتخاب عناوین درسی ازجمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.

همچنین مقرر شد ارائه گزارش از روند موضوعات مطرح شده در این جلسه، چهارشنبه چهاردهم اسفند برگزار شود